פורום מנהלי כספים ראשיים CFO
יעל תוכנה
חדשות לכל החדשות
אפליקציה - פורום Cfo
עוד בחדשות לארכיון המלא
אבי הוכמן, מנכ"ל ISS: ענף השירותים עובר טרנספורמציה
13/06/2016
אבי הוכמן, מנכ"ל ISS: ענף השירותים עובר טרנספורמציה (הגדל)

אבי הוכמן, מנכ"ל קבוצת ניהול השירותים הגדולה בישראל: "קיים תהליך של מעבר תאגידים וחברות גדולות בעולם מרכישת שירותי Single Service לרכישת ניהול מכלול שירותים" ■ "אני מייחס חשיבות עליונה להון האנושי, כמו גם לשמירה ולטיפוח העובד"

עו"ד דנה טל צדוק

 

"לפני כשנה מוניתי לתפקיד מנכ"ל קבוצת ISS ישראל", מספר אבי הוכמן, "מאז כניסתי לתפקיד, ובהיותי מנהל הקבוצה הגדולה ביותר בענף ניהול השירותים בארץ,אני פועל רבות על מנת לשפר את תנאי ההעסקה של העובדים בענף ולתקן מחדלי עבר. אני רואה בכך שליחות של ממש, ומייחס חשיבות עליונה להון האנושי, כמו גם לשמירה ולטיפוח עובדי", מדגיש הוכמן את אחד הערכים המנחים אותו בתפקידו.

בנוגע לטיפול בלקוחות, מסביר הוכמן כי הצורך של החברות השונות בהתייעלות נענה על ידי ISS. לדבריו, במצב הכלכלי הנוכחי ברחבי העולם, המחייב "הידוק חגורה", ובסביבה ארגונית ועסקית המדברת ללא הרף במושגי התייעלות ו"הרזיה", חברות הולכות ומבינות, כי במקום לפצל את הכוחות לספקים שונים, עליהן לבחור בגורם אחד בלבד, ב"גג", המעניק להן מכלול של שירותים באיכות הגבוהה ביותר, מה שמכונה Integrated Facility Services – IFS, או "ניהול מכלול שירותים" בעגה המקצועית.

לכן, בשנים האחרונות הפך ענף השירותים במיקור חוץ למתוחכם, מהוקצע ומתקדם מאי-פעם, וכמובן שבחברות המובילות בתחום נצבר ידע רב באמצעותו מוענק לארגונים הגדולים והבינוניים השירות המיטבי. התפיסה הנוכחית של ניהול עסקי נשענת על תובנת המנהל כי עליו להתרכז ולהתמקד אך ורק במה שהעסק שלו יודע ואמור לעשות. מתוך צורך זה הואצה צמיחתן של חברות מתן השירותים, אשר מאפשרות לחברות העסקיות להתמקד בתחומי הליבה שלהן ולא בשירותים הנלווים לכך.

"חטיבת האחזקה וה-IFS שלנו למעשה 'תופרת חליפת שירותים' לכל לקוח שונה ומתאימה עצמה לצרכים המשתנים שלו", אומר הוכמן. "באמצעות שיטת ה- IFS אנו יוצרים סינרגיה שמובילה להתייעלות, חסכון באנרגיה, שמירה על איכות הסביבה והוזלת עלויות, תוך בקרה מרוכזת של הפעילות באתרי הלקוחות. עסק הבוחר בשיטה זו משלב תחת ספק אחד את תחומי האחזקה, ההסעדה, הניקיון והגינון, ולמעשה כל צורך נוסף הנובע מהפעילות השוטפת של הארגון".

ללמוד מהחברות הגדולות בעולם

"ניתן לראות כי קיים תהליך של מעבר של תאגידים וחברות גדולות בעולם לרכישת שירותי IFS", ממשיך הוכמן. "נתח ה-IFS מכלל השירותים של ISS בעולם גדל באופן מהיר; כיום מדובר בכ-31% במערב אירופה, 34% באזור הפסיפיק, 36% בארה"ב וקנדה ו-23% בסקנדינביה. חברת התרופות הגדולה Novartis, חברת השירותים הפיננסיים הבינלאומית Barclays bank ו- City bankהן רק שלוש דוגמאות לגופים שעובדים בשיטה (שתי האחרונות מתנהלות כך גם בישראל - ד.ט.צ.), ויש כמובן נוספות. בארץ, לא מעט גופים כבר אימצו את השיטה; ביניהן יוניליוור ו-HP ישראל, שאנו ב-ISSישראל מנהלים עבורם את כל ההיבטים הלוגיסטיים לרבות שירותי ההסעדה, ניקיון, אחזקה וגינון, הכל תחת עיניו הפקוחות של מנהל אתר מטעמנו הנמצא באופן קבוע אצל הלקוח".

קבוצת ISS ישראל, מתאגיד ISS העולמי, היא חברה גלובלית העוסקת בניהול מכלול השירותים.ISS היא החברה הבינלאומית הגדולה ביותר בישראל כיום בענף השירותים במיקור חוץ ומעסיקה כ-9,000 עובדים, בעלת מחזור מכירות של כ-1.1 מיליארד שקל. הקבוצה בישראל מורכבת מ-4 חטיבות: חטיבת הניקיון, חטיבת חטיבת ההסעדה, חטיבת קייטרינג תעופתי וחטיבת ה-IFS.

 


לקריאת כתבות וסקירות נוספות של פורום CFO, הקליקו כאן

 

 

חברי ועדת ההיגוי של הפורום

אבירם להב CFO אדמה, אופיר יעקוביאן CFO תנובה, אורי לוין CFO בנק דיסקונט לישראל, אייל יוניאן CFO התעשייה האווירית, איל דשא CFO טבע, אלון גרנות CFO פרוטרום, אלון רווה CFO קבוצת בזק, גיל קוטלר CFO אידיבי פיתוח, דגנית פלטי CFO אל על, הוגו גולדמן CFO סינרון מדיקל, טל פיין CFO צ'ק פוינט, טל רז CFO שיכון ובינוי, טלי הובר CFO שופרסל, ידין ענתבי CFO בנק הפועלים, יובל ייני CFO קרן קיימת לישראל, יוסי טנא CFO איתמר מדיקל, יורם בריק, יעקב חן CFO דלתא גליל, לורי הנובר-טובי CFO נטפים, מייק לאור CFO נס טכנולוגיות, מנשה שגיב CFO אפריקה ישראל, משה לארי CFO מזרחי טפחות, נעמה זלד CFO  Tahal Group, עדיאל מזרחי CFO סוגת, עופר בסן CFO בזק בינלאומי, רונן שפר, שחר פלורנץ CFO קבוצת שטראוס. דן זיסקינד, חבר הוועדה מייסוד הפורום.

שותפים בכירים
שותפים

נקודות למחשבה

 • נגה קינן, יו"ר הפורום

  ההווה של ה CFOs הוא האתגר הניהולי. יחד עם המנכ"ל והיו"ר, נושא ה-CFO על כתפיו את החברה, את הניהול השוטף שלה, את בניית המסד לעתידה ואת מסירת הדין על התנהלותה.

 • יעקב חן, CFO דלתא גליל

  "על ה-CFO להיות תמיד העוגן המקצועי והרציונלי בתהליכי קבלת החלטות בהנהלה

 • יובל ינאי,לשעבר CFO גיוון אימג'ינג

  "חשוב ביותר ל-CFO להיות איש אמונו של המנכ"ל. ללא זאת, כמה שיהיה מקצוען ואסרטיבי, יקשה עליו להצליח. "

 • מנשה שגיב, CFO אפריקה ישראל תעשיות

  "תפקיד ה-CFO לאמוד את הסיכונים של החברה ולספק הגנות ופתרונות כנגדם"

 • איל דשא, CFO טבע

  "לשאלה מהו תפקידו המרכזי של ה-CFO יש לי תשובה מוכנה: ה-CFO אחראי על גיבוש, הטמעה וביצוע החשיבה הכלכלית בארגון."

 • אבירם להב, CFO אדמה (מכתשים אגן)

  "חשוב שסמנכ"ל הכספים יפרוץ את מסגרת תפקידי הגזברות והדיווח ויהפוך לשותף פעיל בכל תהליכי קבלת ההחלטות בחברה

 • יצחק מעין, CFO פריגו

  "אם האסטרטגיה היא לצמוח – חייבים בכל רגע נתון מספר מנועי צמיחה משולבים זה בזה וחייבים להיות פעילים בתחומים רבים מאד בו זמנית".

פרטי התקשרות

פנחס רוזן, 72 תל אביב 6951294

טלפון: 03-5104555

פקס: 03-5170918

mr@cfo-forum.org

עבור לתוכן העמוד