פורום מנהלי כספים ראשיים CFO
אננס

כניסה לחברים רשומים

  שכחתי סיסמא
קשרי ממשל

פרטי התקשרות

בר כוכבא 23, בני ברק, 5126002

טלפון: 03-5104555

פקס: 03-5170918

mr@cfo-forum.org

 

 

 

קבוצת למידה משותפת לדרגים הבכירים בחברות  מובילת  - לקורסים

מועצת פורום CFO נפגשה הבוקר עם ראשי התעשייה האווירית

ח"כ מיסז'ניקוב: על הממשלה לנקוט צעדים רגולאטורים על מנת לסייע ליצואנים במשבר הדולר, את הדברים אמר היום יו"ר ועדת הכספים באירוע פורום CFO בתעשייה האווירית.
10/02/2008
הגדל

 

מועצת פורום CFO נפגשה הבוקר עם ראשי התעשייה האווירית. במפגש הציג מנשה שגיב CFO התעשייה האווירית את מהלך הנפקת האג"ח ותוצאותיו המשמעותיות להצלחותיה של התעשייה האווירית. במהל המפגש התקיים דיון עם ח"כ סטס מיסז'ניקוב ובו נדונו הדרכים השונות להתמודדות עם משבר שער הדולר.

"אין לכופף את ידי נגיד בנק ישראל למהלך שאינו מאמין בו". כך אמר הבוקר יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ סטס מיסז'ניקוב לחברי מועצת פורום CFO. "אני חושב שלהוריד ריבית או ללחוץ על הנגיד לעשות כך זוהי חצי נחמה אם בכלל", הוסיף. בדיון חירום שתערוך ועדת הכספים ביום ד' הקרוב, יציג ח"כ מיסז'ניקוב את עמדתו באשר לטיפול הממשלתי במשבר שער הדולר ואת האפשרויות לסיוע לייצואנים.

על פי מיסז'ניקוב, כלכלת ישראל הינה כלכלה סמי-עצמאית ועליה ליזום ולא להגיב לכלכלה האמריקאית. "איננו יודעים בדיוק מהי נקודת האיזון במשק. אם נפר אותה בהורדות ריבית, אנו עלולים למצוא עצמנו במצב של אינפלציה משתוללת" אמר. עוד הוסיף כי יש לבחון את האפשרות להורדת מס החברות אד- הוק על מנת להקל בנטל של חברות מוטות ייצוא.

המשתתפים במפגש הציגן בפני יו"ר ועדת הכספים את מצוקות היצואנים כמו גם החברות בענף התיירות נוכח שערו הנמוך של הדולר. פורום CFOקורא לח"כ סטס מיסז'ניקוב לקחת תפקיד מנהיגותי ביצירת סל הפעולות הן מצד הממשלה והן מצד בנק ישראל להתמודדות עם משבר זה, לדוגמה, תפקידו של המדען הראשי להקטין את עלויות השכר של מהנדסים במו"פ באופן תחרותי לעמיתם בעולם יכול להוות את אחד הפיתרונות במידה ויוזרם כסף להגדלה מיידית ואגרסיבית של תקציב המדען הראשי.ח"כ מיסז'ניקוב ענה לטענות פורום CFOכי "על הממשלה להגביר את הסיוע לחברות, על ידי הגדלת מענקים לחונכות, שיווק ומו"פ. זאת, בכדי שתעשיות אלה יוכלו להתמודד טוב יותר עם המשבר". עוד הוסיף כי "שר האוצר חייב לחדש את תקנות הפחת-מועץ".

במפגש השתתפו CFOsבחברות שמחזורן עולה על 200 מיליון דולר מכל תחומי המשק. חברי מועצת הפורום ערכו סיור בתעשייה אווירית והתרשמו מרמתם הטכנולוגית של המוצרים שהוצגו בפניהם והצמיחה המהירה של התעשייה האווירית.  

עבור לתוכן העמוד